Obecní policie Vestec

Znak MP
 
telefon: 313 035 500
mobil: 739 156 156
 
Váš okrskář: str. Michal Typl   Telefon: 731 128 715 po-pá 8-17 hodin   Email

Vestec

<< zpět
 

Strážníci dostali novou zbraň do boje proti drogám

Vestečtí strážníci v těchto dnech získali  tester Dräger DrugTest®5000 na zjišťování přítomnosti drog u řidičů.  Z drog se u řidičů při kontrolách nejvíce objevuje pervitin a marihuana.

V poslední době stoupá alarmujícím způsobem počet případů zneužívání drog, zvýšil se i počet dopravních nehod způsobených řidiči, kteří usedli za volant pod vlivem návykové látky. " Proto jsme se rozhodli souhlasit s nákupem tohoto testovacího zařízení, které umožní našim strážníkům obecní policie, i ve spolupráci s policií České republiky, proti zneužívání drog efektivněji bojovat,“ shrnul důvody pro kladné stanovisko starosta obce Vestec  Tibor Švec.

U dosud používaných testerů typu Drugwipe 5+ vyhodnocuje test policista na základě porovnání čáry vzniklé s odebraného vzorku slin a kontrolní čáry soupravy. U nového testovacího zařízení Dräger DrugTest®5000 vyhodnocení provede přímo přístroj, který u výsledku testu zobrazí informaci o čase kontroly. 

Přístroj pracuje na základě odběru slin a dokáže spolehlivě detekovat běžně užívané drogy jako např. extázi či pervitin, stejně tak i heroin, kokain a marihuanu. Dokáže odhalit i užívání tlumících léků jako je Diazepam apod.

Tuto aktivitu přivítala i Police ČR, policisté jsou připraveni přístroj využívat při společných hlídkách PČR a OP Vestec.

Fotogalerie

Důležitá telefonní čísla
Hasiči 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158
OP Vestec 739 156 156
702 277 227
Prezentace OP Vestec
 
Prezentace OP Vestec
Centrální registr jízdních kol pro Českou republiku
 
Centrální registr jízdních kol pro ČR
Copyright © 2013 Obec Vestec