Obecní policie Vestec

Znak MP
 
telefon: 313 035 500
mobil: 739 156 156
 
Váš okrskář: str. Michal Typl   Telefon: 731 128 715 po-pá 8-17 hodin   Email

Vestec

<< zpět
 

Beseda s dětmi

V pondělí 4 dubna letošního roku se uskutečnil seminář pro základní a mateřské školy v rámci preventivního projektu Zebra se za tebe nerozhlédne, která je zaměřena na skupinu účastníků silničního provozu - CHODCE. Oblast bezpečného přecházení silnice.

Pro téměř 150 dětí z mateřské školy z Vestce, a několik tříd prvňáčků základních škol z Prahy,   připravili strážníci Obecní policie Vestec ve spolupráci s koordinátorem v oblasti BESIP pro SčK, Policií ČR - odborem preventivně informační skupiny,  a záchranáři z Asociace dobrovolných záchranářů o.s.,   opět zajímavý program. Na úvod seznámili děti s průběhem a náplní setkání a jednoduchou formou prezentace všech složek IZS, a obeznámili děti s prací strážníků, hasičů a zdravotníků. Poté si mohly děti vyzkoušet některé součásti služební výstroje a výzbroje, nebo poskytnutí první pomoci kamarádovi.

Ve spolupráci s JSDH z Dolních Jirčan bylo dětem představeno hasičské vozidlo. Děti také velmi zaujala přednáška hasičů, kteří mimo jiné ochotně odpovídali na jejich zvídavé otázky. Některým malým účastníkům byla dána možnost si na vlastní kůži vyzkoušet také hasičskou výstroj.

Záchranáři a strážníci si s dětmi nakonec podali ruce a rozloučili se s příslibem dalšího setkání. Děti od strážníků a koordinátorů dostali za svou pozornost a aktivní přístup drobné dárky v podobě reflexních přívěšků, omalovánek, nebo lízátek.

Fotogalerie

Důležitá telefonní čísla
Hasiči 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158
OP Vestec 739 156 156
702 277 227
Prezentace OP Vestec
 
Prezentace OP Vestec
formát ppt (13MB)
Centrální registr jízdních kol pro Českou republiku
 
Centrální registr jízdních kol pro ČR
Copyright © 2013 Obec Vestec