Obecní policie Vestec

Znak MP
 
telefon: 313 035 500
mobil: 739 156 156
 
Váš okrskář: str. Tomáš Heckr   Telefon: -   Email

Vrané nad Vltavou

<< zpět
 

Řidič, který přeplaval řeku

22.10.2020 - Dne 9.10 2020 v odpoledních hodinách hlídka Obecní policie Vestec na základě veřejnoprávní smlouvy měřila rychlost v obci Vrané nad Vltavou v místě, kde je zvýšený pohyb chodců a cyklistů, protože se zde poté napojuje cyklostezka vedoucí podél Vltavy na Prahu. V obci Vrané nad Vltavou je dopravním značením „ZÓNA“ snížena rychlost na 40 km/h.
Za protijedoucím vozidlem tovární značky Mercedes, které překročilo nejvyšší povolenou rychlost o 20 km/h, se hlídka strážníků rozjela a dávala mu signál k zastavení prostřednictvím světelného a zvukového zařízení. Řidič na toto zareagoval sešlápnutím pedálu a riskantní jízdou ve vysoké rychlosti předjížděl vozidla i po chodníku a v silném provozu. Jeho jízda se vyšplhala až k 200 km/h. Hlídka Obecní policie muže pronásledovala a o celé věci vyrozuměla operačního důstojníka Policie ČR, kterému udávala směr jízdy a polohu pro součinnost s dalšími hlídkami.
Když po cca 10ti minutách řidič s vozidlem nemohl pokračovat dál kvůli zúžení místa, semaforu a protijedoucím vozidlům, prudce zastavil. Hlídka jej služebním vozidlem zablokovala, aby nemohl pokračovat v jízdě. Neznámý muž ihned vyběhl z vozidla a bez váhání skočil do Vltavy a začal plavat od obce Měchenice směrem Vrané nad Vltavou. Muž byl pouze v triku a kraťasech.
Na druhou stranu řeky byly neprodleně vyslány hlídky Policie ČR. Strážníci se pokusili sehnat loďku, kterou by se dostali na druhou stranu, což se podařilo, ale ve chvíli, kdy už byl muž skoro na druhé straně řeky.
Spolu s dalšími hlídkami bylo provedeno na druhé straně pátrání, ale vzhledem k skalnatému terénu a hustému lesnatému porostu se muže již najít nepodařilo. Celou věc si převzala k dalšímu šetření Policie ČR, která zajistila odtažení vozidla.
Později se zjistilo, že majitel firmy, na kterou bylo vozidlo přihlášeno oznámil, že bylo odcizeno.

Fotogalerie

Důležitá telefonní čísla
Hasiči 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158
OP Vestec 739 156 156
702 277 227
Prezentace OP Vestec
 
Prezentace OP Vestec
formát ppt (13MB)
Centrální registr jízdních kol pro Českou republiku
 
Centrální registr jízdních kol pro ČR
Copyright © 2013 Obec Vestec