Obecní policie Vestec

Znak MP
 
telefon: 313 035 500
mobil: 739 156 156
 
Váš okrskář: str. Tomáš Heckr   Telefon: -   Email

Vrané nad Vltavou

<< zpět
 

Ujížděl na motorce

20.11.2020 - Dne 3.11 2020 byl při hlídkové činnosti ve Skochovicích zjištěn protijedoucí motocykl žluté barvy, který byl již v minulosti zastaven a řidič měl uložen zákaz řízení motorových vozidel.
Při spatření hlídky se řidič začal rychle otáčet a odjížděl pryč. Hlídka se za ním za použití výstražného světla modré barvy a zvukového zařízení, doplněné nápisem "STOP" rozjela a dávala mu pokyn k zastavení. Na toto však řidič nedbal a pokračoval v jízdě. Na křižovatce ul. Nádražní a U Pošty najel na chodník, kde ohrozil procházející ženu, která musela kvůli němu uskočit. Poté, co se vrátil zpět na komunikaci se jej podařilo předjet služebním vozidlem a zastavit.
Když se začal opět otáčet, zavrávoval a slezl z motocyklu. Následně byl za použití donucovacích prostředků sveden na zem a byla mu přiložena služební pouta.
Muž byl ztotožněn a prostřednictvím dostupných evidencí bylo zjištěno, že má uložen platný zákaz řízení motorových vozidel. Dále bylo zjištěno, že motocykl byl vyřazen z provozu, registrační značka byla přidělena k jinému vozidlu a nemá platné povinné ručení.
Muž uvedl, že při jízdě po chodníku zavadil nohou o sloupek a stěžoval si na bolest kotníku, proto byla kromě Policie ČR také na místo přivolána ZZS, která si muže převzala k ošetření.
Test na přítomnost návykových látek řidič hlídce OP Vestec odmítl, později se však podrobil Policii ČR s pozitivním výsledkem na přítomnost látky metamfetaminu.
Řidič motocyklu byl převezen na ošetření do nemocnice za doprovodu policistů a hlídka strážníků na místě vyčkala do příjezdu Policie ČR skupiny dopravních nehod, která si převzala motocykl k odtahu a celou událost k dalšímu šetření.

Fotogalerie

Důležitá telefonní čísla
Hasiči 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158
OP Vestec 739 156 156
702 277 227
Prezentace OP Vestec
 
Prezentace OP Vestec
Centrální registr jízdních kol pro Českou republiku
 
Centrální registr jízdních kol pro ČR
Copyright © 2013 Obec Vestec