21. 4.
2020

Řídili pod vlivem alkoholu a drog

Dne 19.3 bylo při hlídkové činnosti zjištěno osobní motorové vozidlo, které nerespektovalo signál stůj na semaforu, projelo na červenou a poté zastavilo na nedalekém parkovišti. Hlídka vzhledem ke stavu řidiče provedla dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu s výsledkem 1,18 a 1,15 promile alkoholu v dechu a také test na přítomnost návykových látek s pozitivním výsledkem na přítomnost látky kokain a benzodiazepiny. Vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu, byla věc na místě předána hlídce PČR k provedení dalšího šetření.

Dne 27.3 byl na cyklostezce ul. Ke Zvoli kontrolován muž, který porušil dopravní značku a vjel svým vozidlem na místo, kam je to zakázáno. S mužem byla celá věc na místě vyřešena pokutou, kdy se poté dotázal, zdali vozidlo může zde ponechat, protože požil 4 panáky vodky. Muž byl v celé věci poučen.
Při následující hlídkové činnosti o cca hodinu později bylo toto vozidlo opět zjištěno, tentokrát však již za jízdy po ul. 5. Května a Pražská. Vzhledem k podezření z řízení pod vlivem alkoholu bylo zastaveno a s řidičem, který již byl hlídce znám, byla provedena dechová zkouška s výsledkem 0,85 promile a test na přítomnost návykových látek s pozitivním výsledkem na přítomnost látky kokain. Řidič uvedl, že požil 5 panáků vodky a chtěl vozidlo pouze přeparkovat a odvézt kamarády. I tato věc byla na místě předána hlídce PČR k dalšímu šetření.