31. 10.
2019

Neoprávněné užívání vozidla

V neděli dne 6.10 2019 byl při odpolední hlídkové činnosti hlídkou Obecní policie Vestec zjištěn nákladní automobil zaparkovaný na okraji pole, v servisním nájezdu na D0, v místě, kde jsou z obou stran umístěny dopravní značky B1 – zákaz vjezdu mimo dopravní obsluhu. Na místě byly zjištěny vytrhané patníky a zapadlý tahač, který pravděpodobně předchozí večer zde uvízl a nemohl vyjet. Přetrhané upínací pásy svědčili o tom, že se ho někdo pokoušel vytáhnout. Tahač byl odemčený s klíčky na palubní desce. Lustrací prostřednictvím Policie ČR vozidlo nebylo hlášeno jako odcizené.
Hlídka dle získaných údajů z centrálního registru vozidel kontaktovala majitele, který se na místo dostavil a uvedl, že vozidlo bylo v pátek předáno do servisu a netuší, jak se na místo dostalo.
O celé věci byl pro podezření z trestného činu vyrozuměn operační důstojník Policie ČR, který vyslal hlídku k provedení dalšího šetření. Hlídka OP byla na místě do příjezdu dalších hlídek PČR a celou věc poté předala.
Později bylo zjištěno, že ze servisu s vozidlem odjel člen ostrahy, který měl k dispozici klíče od vozidel, z důvodu jejich nočního předávání a chtěl se vozidlem zřejmě pouze projet. Tento pracovník nezvedal telefon a nebylo možné jej jinak kontaktovat. Vozidlo poškodil, nechal jej na místě odemčené včetně klíčů. Za neoprávněné užití vozidla, je podezřelý ze spáchání trestného činu neoprávněné užívání cizí věci a může mu toto jednání hrozit až odnětí svobody.