19. 12.
2020

Vloupání

Dne 1.12 2020 v dopoledních hodinách byla přijata žádost od Policie ČR o součinnost ve věci prověření oznámení o vloupání do nedokončení stavby rodinného domu.
Na místě byl hlídkou OP Vestec kontaktován majitel i jeho soused, kterému se povedlo pachatele vyfotit na mobilní telefon. Byla provedena kontrola okolí, avšak vzhledem k časové prodlevě – událost se stala před cca 45min, se již osobu najít nepodařilo.
V odpoledních hodinách požádala opět Policie ČR SKPV opět o součinnost, kdy z místa jim mělo ujet podezřelé osobní vozidlo tovární značky Mercedes, ve kterém by se měla nacházet osoba odpovídající dopolednímu vloupání do RD.
Kontrolou katastrálního území Dolních Břežan bylo vozidlo odpovídající popisu zjištěno zaparkované poblíž pohřebiště. Uvnitř se nacházely tři osoby. Na místo byly přivolány další hlídky, osoby byly ztotožněny a skutečně jedna z nich odpovídala popisu dle fotodokumentace.
Poté co se na místo dostavila hlídka PČR SKPV provedla zajištění osob pro podezření ze spáchání trestného činu vloupání.
Hlídka strážníků na místě asistovala při provádění nezbytných úkonů.