28. 5.
2021

Ztracený chlapec

Dne 22.5 2021 v odpoledních hodinách se na služebnu Obecní policie dostavila žena s tím, že na cyklovýletu spolu se známými, se jí po cestě ztratil syn. Syn měl spolu s kamarády jet napřed, kamarádi se však poté oddělili. Syna se nejprve snažila najít sama, ale když se jí to nepodařilo, po cca hodině a půl dorazila věc oznámit.
S popisem 12ti letého chlapce byla celá informace také předána Městské policii Jesenice, Obecní policii Průhonice, Městské policii Praha 11 a Policii ČR.
Všechny hlídky začaly propátrávat okolí a hlídka Obecní policie spolu s matkou ztraceného chlapce projela celou trasu postupně od bydliště, až do místa kde byl naposled spatřen.
Ani po dvouhodinové snaze se jej však žádné z hlídek najít nepodařilo. Naštěstí se ozvala babička s tím, že vnuka dovedl domů neznámý muž. Tento muž jej měl na trase, kde se ztratil, nalézt spolu se svojí rodinou. Chlapce vzali sebou a když dorazili domů, autem jej odvezli do jeho bydliště.
Z celé věci plyne ponaučení, že rodič by měl své dítě poučit, jak se v této situaci správně zachovat.
Pokud někdo nalezne ztracené dítě, měl by co nejdříve vyrozumět Policii, aby nedocházelo zbytečně k časovým prodlevám a stresu rodičů.