8. 7.
2019

Na výzvy k zastavení nereagoval a po nehodě chtěl z místa utéct

Dne 6.7 2019 ve večerních hodinách si hlídka OP Vestec všimla motocyklu, který nebyl téměř vůbec vidět, protože jel bez jakéhokoliv osvětlení. Z tohoto důvodu se ho rozhodla zastavit, ale řidič po spatření hlídky výrazně zvýšil rychlost, nedbal výzev a pokračoval vysokou rychlostí uličkami obce. Po několika minutách však nezvládl pravotočivou zatáčku a s motocyklem narazil do oplocení areálu školy. Ihned potom se zvedl a dal se na útěk. Na výzvu strážníků, kteří jej pronásledovali opět nereagoval a zaběhl do lesnatého porostu, kde ho dostihli, za použití hmatů a chvatů svedli na zem a nasadili pouta.
Lustrací bylo zjištěno, že má vysloven zákaz řízení motorových vozidel, motocykl nemá již od roku 2015 platnou technickou kontrolu a byl vyřazen z evidence. Test na alkohol byl negativní, test na přítomnost návykových látek však na výzvu odmítl.
Celá věc byla oznámena operačnímu důstojníkovi PČR pro Prahu – západ, který na místo vyslal hlídku PČR Jílové a PČR skupinu dopravních nehod, která si celou věc převzala k dalšímu šetření.