20. 11.
2020

Ujížděl na motorce

Dne 3.11 2020 byl při hlídkové činnosti ve Skochovicích zjištěn protijedoucí motocykl žluté barvy, který byl již v minulosti zastaven a řidič měl uložen zákaz řízení motorových vozidel.
Při spatření hlídky se řidič začal rychle otáčet a odjížděl pryč. Hlídka se za ním za použití výstražného světla modré barvy a zvukového zařízení, doplněné nápisem „STOP“ rozjela a dávala mu pokyn k zastavení. Na toto však řidič nedbal a pokračoval v jízdě. Na křižovatce ul. Nádražní a U Pošty najel na chodník, kde ohrozil procházející ženu, která musela kvůli němu uskočit. Poté, co se vrátil zpět na komunikaci se jej podařilo předjet služebním vozidlem a zastavit.
Když se začal opět otáčet, zavrávoval a slezl z motocyklu. Následně byl za použití donucovacích prostředků sveden na zem a byla mu přiložena služební pouta.
Muž byl ztotožněn a prostřednictvím dostupných evidencí bylo zjištěno, že má uložen platný zákaz řízení motorových vozidel. Dále bylo zjištěno, že motocykl byl vyřazen z provozu, registrační značka byla přidělena k jinému vozidlu a nemá platné povinné ručení.
Muž uvedl, že při jízdě po chodníku zavadil nohou o sloupek a stěžoval si na bolest kotníku, proto byla kromě Policie ČR také na místo přivolána ZZS, která si muže převzala k ošetření.
Test na přítomnost návykových látek řidič hlídce OP Vestec odmítl, později se však podrobil Policii ČR s pozitivním výsledkem na přítomnost látky metamfetaminu.
Řidič motocyklu byl převezen na ošetření do nemocnice za doprovodu policistů a hlídka strážníků na místě vyčkala do příjezdu Policie ČR skupiny dopravních nehod, která si převzala motocykl k odtahu a celou událost k dalšímu šetření.